Atskats uz JFS 7-2

Sestdien, 15. oktobrī, noritēja JFS septītās sezonas otrā nodarbība “Ar fizikālu π-skaņu”kas bija veltīta plašajai akustikas tēmai. Šajā reizē tika piedāvātas pat veselas trīs populārzinātniskās lekcijas – mazāko klašu skolēni dzirdēja stāstus par to, kas vispār ir skaņa un kā to aprakstīt matemātiski, kā arī plašāku stāstu par skaņas viļņu dabu, bet vecāko klašu pārstāvjiem tika pietaupīts sarežģītāks, taču bagātīgs stāsts par Furjē transformācijām skaņas viļņiem.

Praktiskajā darbā skolēni šoreiz paši iejutās mūzikas instrumentu meistaru lomās, rūpīgi izmērot gumijas īpašības un izveidojot stīgu instrumentu, kas, to spēlējot, dod vēlamo frekvenci. Savukārt padziļinātajā lekcijā pasniedzēja Tija Sīle izstāstīja stāstu par to, kā okeāna dzīlēs izveidojas skaņas tunelis, kas ļauj skaņai bez rimšanas izplatīties kilometriem tālu.

Nodarbībai pieteicās 220 skolēni, kas pašlaik ir sezonas rekords, taču noritējušas ir vien divas nodarbības – ceram, ka nākamajā spēsim vēl drusku palielināt apmeklētāju skaitu! :)

Bildes no nodarbības meklē šeit!