Atskats uz JFS 7-5

Laiks skrien lieliem soļiem, un JFS tikpat ātrā tempā seko līdzi – ir iesākta sezonas otrā puse, atklājot semestri ar nodarbību par vienkāršajiem mehānismiem, nosauktu par “Viss ir spēkā”!

Šoreiz pulcējāmies pēc brīvlaika, lai pastrādātu un tai pat laika paskatītos, vai pielikto spēku nevar atvieglot. Mūsu meklējumos pēc ietaupījumiem palīdzēja divi pieredzējuši gidi – Jauno Fiziķu skolas veterāni Valdis Zuters un Artis Brasovs – katrs no viņiem pastāstīja par trijiem no kopskaitā sešiem klasiskajiem vienkāršajiem mehānismiem, un par to, kā katrs palīdz ietaupīt spēku. Taču abi kungi vienojās, ka darbu ietaupīt nevar – jastrādā būs tāpat.

Praktiskajā daļā likām zināšanas lietā pavisam noderīgos nolūkos – ar īpaši šai nodarbībai sagatavotām eksperimentālajām iekārtām tika pārbaudīts, kā skrūves palīdz ietaupīt spēku, turklāt varējām izpētīt, kuras skrūves ir vieglāk ieskrūvēt kokā, kuras – grūtāk, no kā tas ir atkarīgs un vēl citus smalkumus.

Teorētisko lekciju mums šoreiz pasniedza Linards Kalvāns, teorētiski auditoriju izvedot cauri praktiskam stāstījumam, kas tad īsteni notiek, kad skrūvējam kokā skrūvi, paņemot vērā visas lietas un eleganti to izrakstot ar fizikas sakarībām (turklāt ne tām sarežģītākajām!).

Nodarbībā turklāt parunājām nedaudz arī par to, cik spraiga situācija izveidojusies Skolu kausa izcīņā. Ja semestra pirmā nodarbība JFS komandai kaut ko mācīja – tad tā ir atziņa, ka atlikušajai sezonai spēks taupīts netiks!