Atskats uz JFS 8-1: rekordu diena

Sestdien, 16. septembrī, devām starta šāvienu astotajai JFS sezonai, un to darījām burtiski ar blīkšķi – pieredzējām nodarbību par militāro fiziku “Tieši mērķī”. 

Diena tika pavadīta, aprunājoties par fizikas lomu visdažādākajos kara aspektos – populārzinātniskajās lekcijās tika izķidātas šaušanas īpatnības un ieroču darbība, kā arī Otrā Pasaules kara lietas – Enigma, atombumbas un radars. Praktiskajā darbā mēģinājām no visa pa bišķim – apmeklētāji varēja mēģināt gan atšifrēt mīklainu tekstu, gan iemēģināt radaru tenholoģijas, gan šaut ar peintbola ieročiem, lai pašrocīgi pētītu ložu ballistiku! Galu galā nodarbību noslēdza vēl nebijis notikums – padziļinātajā lekcijā uzstājās kareivji no Kanādas, kas šobrīd Latvijā piedalās mācībās kopā ar mūsu pašu bruņotajiem spēkiem, kā arī RTU pārstāvis Juris Ķiploks. Latvijas pārstāvis vairāk pastāstīja par aktuālo mūsmājās, bet kanādieši – par personīgo pieredzi armijā un fizikas lomu tajā.

Atskatīties uz lekcijām un praktisko darbu var nodarbību arhīvā, bet bildes vari atrast mūsu Facebook kontā.

Šajā nodarbībā mūs patīkami pārsteidza rekordlielais dalībnieku skaits – uz nodarbību bija pieteikušies 330 cilvēki! Mēs esam ļoti priecīgi par jūsu mīlestību pret fiziku – gaidīsim jūs arī nākamajā nodarbībā, kas notiks 7. oktobrī un būs veltīta radioaktivitātes tēmai. :)