11.04.2017.

Saulainā aprīļa sestdienas rītā gan skolēni, gan JFS aktīvisti bija gatavi mesties iekšā “Fizikas dzīlēs”, jeb ieskatīties ģeofizikas pamatos. Šoreiz divas lekcijas lasīja divi Andri – viens par ģeofizikālajām metodēm, ar ko tika atrasts zemes kodols, un par visvisādiem viļņiem, kas izplatās mums zem kājām, bet otrs par visu, kas ceļas – geizeriem, vulkāniem un akmeņu “kāpšanu” uz zemes virsu. Praktiskais darbs ļāva nokļūt vai nu atpakaļ bērnībā, vai tieši nopietnā būvlaukumā – taisījām stiprinātu smilšu “kūkas” un mērījām to stiprību, un pētījām, kā papildus starpslāņi uzlabo mūsu kūkas varenību. Noslēdzošā lekcija ciemiņa Jāņa Karuša (LU ĢZZF) vadībā aizveda mūs uz Grenlandes ekspedīciju. Kopumā sapratām, ka ģeologs pavisam noteikti var būt fizmata labākais draugs un starpnozaru pētniecība ir ļoti perspektīvs lauciņš, kur darboties! Šī bija sezonas pirmspēdējā nodarbība, ar nepacietību gaidām, kā noslēgsies skolu kauss un ko mums JFSieši būs sagatavojuši noslēgumā.

Skolu kausa komandas, sasparojieties! :)