12.12.2018.

JFS 9-4: Samērā labi

2018. gadu noslēdzām ar nodarbību par eksperimentālajām iekārtām “Samērīga nodarbība” – satikāmies Zeļļos, lai Virgīnijas vadībā apspriestu gan pagātnes dižos eksperimentus, kas mainīja fizikas vēsturi, gan arī mūsdienu spicākos eksperimentālos sasniegumus, kuros mūs ieveda Elza.

Praktiskajā darbā izmantojām Arduino kontrolierus un komponentes, kuras mums dāsni dāvāja SIA “Mikrotīkls”. Projekts “Programmējam ar prieku” īstenots, pateicoties LU mecenāta SIA “Mikrotīkls” ziedojumam, ko administrē LU fonds. Ar platītēm vizualizējām siltuma izplatīšanos stieplē, secīgi iededzot LED lampiņas atbilstoši tam, kā siltums izplatās.

Visbeidzot padziļinātajā lekcijā Ģirts ņēmās pastāstīt par to, kā PATIEŠĀM jārēķina kļūdas laboratorijas darbos, kas izrādījās visai sarežģīts gabals.

Pēc nodarbības ar Skolu kausa komandām tikāmies uz prāta spēlēm par fiziku – komandas mērojās spēkiem erudīcijā par tēmām Dažādi, Slaveni fiziķi, Pusvadītāji, Elektronikas komponentes un Fizikālie apzīmējumi. Gaviles divām labākajām komandām “Karaliskā gvarde” un “Fizmatiķi”! :)Starp citu, Skolu kausa rangs jau atjaunots, iemetiet aci http://jfs.lu.lv/skolu-kauss/!

Tagad iesim pelnītā atpūtā līdz nākamajam gadam, lai janvārī atsāktu sezonu ar jaunu sparu!