Pirms brīvlaika (vai pirms eksāmenu) sestdienā tikāmies uz Jauno Fiziķu Skolas nodarbību, kas jau otro reizi notika jaunajā LU Zinātņu mājā – uz ļoti “Acīmredzamu nodarbību”.

Šajā reizē ieskatījāmies dažādās optikas tēmās – Virgīnija stāstīja par krāsu veidošanās principiem no atomu enerģijas līmeņu skatu punkta, un ļāva saprast, kāpēc cietvielu fiziķiem defekti nešķiet nekas slikts. Savukārt Elza pastāstīja par dažādām optiskām ierīcēm, gan ikdienišķām, gan ar tādām, ar kurām iznāk saskarties zinātnē. Praktiskajā darbā kopīgi meklējām skaidrojumu interesantajam eksperimentam, kur cukurūdens traukā gaismas stars iet nevis taisni, bet gan liecas uz leju, it kā uz to iedarbotos liels smaguma spēks. Šajā nodarbībā tika iztērēts tik daudz cukura, cik visi kopā neesam piebēruši pie tējas JFS nodarbību laikā visā mūsu pastāvēšanas laikā! Pēdējo nodarbības daļu – teorētisko lekciju – šoreiz vadīja Ģirts, kas pastāstīja, kur pazūd interferences ainas pēdējās kārtas, kas īsti ir viļņu koherence un kā tā palīdz vai traucē novērot interferenci.

Paldies par nodarbību un tiekamies jau nākamajā reizē – aprīļa JFS runāsim par un ap dažādām lietām, kas saistītas ar auto!