20.05.2019.

JFS 9-9: Simetriskas beigas

Ar lielisku nodarbību par fraktāļiem un simetrijām ir noslēgusies devītā Jauno Fiziķu Skolas sezona!

Šajā nodarbībā Ģirts salauza ierasto domāšanas veidu par simetriju un iegrozīja galvas simetriskāk, pastāstot, ko tik vien nevar secināt tikai no simetrijas vien, bet Agnese mums deva ieskatu tajā, kā saprast un kur dabā ieraudzīt tik interesantos fraktāļus. Praktiskajā darbā sadarbībā ar mūsu draugiem no LU DF LAB mērījām fraktālo dimensiju Latvijai. :) Padziļināto lekciju kā saldo ēdienu mums šoreiz sniedza LU FMOF pārstāvis Ģirts Barinovs.

Šajā nodarbībā arī apbalvojām labākās Skolu Kausa komandas un varenākos testu rakstītājus. Šogad labākie testu rakstītāji bija:

• 8./9. klasēm – Loreta Tauriņa
  • 10. klasēm – Rūdolfs Strazdiņš
  • 11. klasēm – Aļesja Vardanjana
  • 12. klasēm – Kristiāns Kacars

Savukārt Skolu Kausa pjedestālu sadalīja divas skolas – Rīgas Valsts 1. ģimnāzija un RTU Inženierzinātņu vidusskola. Lūk, kā izskatās labāko trijnieks:

• 1. vieta – “Karaliskā gvarde”, Rīgas Valsts 1. ģimnāzija
  • 2. vieta – “Fizmatiķi”, RTU Inženierzinātņu vidusskola
  • 3. vieta – “Pingvīni 2.0”, Rīgas Valsts 1. ģimnāzija

Mums jāsaka liels paldies arī mūsu atbalstītājiem, kas palīdzēja apbalvot labākos jaunos fiziķus – Wolftrike drifta halle, GunsNLasers Elektrokartingi, Dailes teātris, Jaunais Rīgas teātris, Dirty Deal Teatro, Gandrs, LU Cietvielu Fizikas institūts, Latvijas Valsts Meži, LU FMOF Fizikas Nodaļa! Milzīgs paldies arī visai JFS brīvprātīgo komandai – paldies, ka dodat tik nesavtīgi daudz nākošo fiziķu un inženieru izglītībai un izaugsmei! Tiekamies septembrī, lai blieztu vaļā desmito JFS sezonu! Čau :)