JFS 11-3 “Īsa pamācība aplidošanā” par kosmosu un orbītām

Nezinām, vai Rūdolfs Blaumanis uz mums met ļaunu aci, bet fiziķiem palīdzība mīlēšanā vajadzīga mazāk nekā palīdzība astronomijas stundās. Tad nu mēs sestdien, 14.11. plkst. 10.00 online vidē Zoom un Youtube centīsimies jūs pamācīt (gan fizikas mīlēšanā, gan objektu aplidošanā). Vēlies lidināties? Aizpildi pieteikuma anketu!

Sāksim mūsu Grand Voyage ar ceļojumu pa matemātikas formulu izvedumiem un sakarībām, kas mums palīdzēs izprast bieži vien neizprotamo objektu vēlmi lidināties apkārt citiem objektiem noteiktās orbītās. Tālāk dosim vārdu jaunam, sparīgam mācībspēkam, kas mūs apgaismos par Sarkano planētu un tās kosmiskajām īpašībām. Tad parunāsim par aktuālajām problēmām, kāpēc vēl nevaram tikt līdz mūsu kaimiņiem, piemēram, nesējraķešu konstrukciju projektēšanas izaicinājumiem un risinājumiem!
Praktiņa laikā palīdzēsim Marsiešiem analītiski noteikt, vai viņu raķešu flote (un tā būs patiesi iespaidīga, citplanētieši ir pacentušies) varēs sekmīgi ieņemt zemi. Protams, būs arī tiešā saziņa ar praktisko darbu vadītājiem Zoom, tāpēc ir ļoti svarīgi reģistrēties!

Un, ja interesējies par astronomiju un Kosmosu, tad šis būs perfekts brīdis, lai rastu atbildes uz samilzušiem jautājumiem, jo pie mums uz Q&A sesiju viesosies Latvijā plaši zināmais astronoms, LU Astronomijas institūta pētnieks un vairāku fizikas mācību grāmatu autors- Ilgonis Vilks.

Nodarbības plāns būs šāds:

10:00 – 10:10 Ievads, atklāšanas uzruna
10:10 – 10:40 Pirmā populārzinātniskā lekcija – Matemātika + kosmoss
10:45 – 11:15 Otrā populārzinātniskā lekcija – Kā nokļūt uz Marsa?
11:20 – 11:50 Trešā populārzinātniskā lekcija – Tehniski izaicinājumi kosmosa pētniecībā
12:10 – 13:10 Praktiskais uzdevums
13:30 – 14:00 Q&A sesija ar Ilgoni Vilku
14:00 – 14:10 Nodarbības noslēgums

Tiekamies!