Nākamā nodarbība


JFS 7-9 – “Relatīvi vienkārši” par relativitāti

Jāsaka, ka relatīvi ātri esam tikuši līdz sezonas pašai pēdējai nodarbībai, kurā parunāsim par lielu un nopietnu fizikas tēmu – relativitāti. Tāpēc 14. maijā, svētdienā, ierastajos 10:00 Zeļļu ielā 25, tiksimies nodarbībā “Relatīvi vienkārši”. Pievērs uzmanību datumam, jo šoreiz JFS aizvadīsim netipiskā dienā – svētdienā!

Populārzinātniskajās lekcijās parunāsimies par relativitāti divās gaumēs – vienā lekcijā uzzināsim daudz jauna par speciālo relativitātes teoriju, kuru bieži saista ar visādiem laika brīnumiem un dvīņu paradoksu. Savukārt otrā lekcijā mācīsimies par vispārīgo relativitātes teoriju, kuru visbiežāk piemin laiktelpas un tās izliekumu kontekstā. Runā, ka vienu no divām lekcijām lasīs vieslektors – students no Francijas.

Praktiskajā darbā varēsim paši pamēģināt savas maziņās planētiņas ielaist izliektā laiktelpā. Bet! Padziļinātajā lekcijā kā saldais ēdiens sezonas beigās būs prof. Vjačeslava Kaščejeva lekcija, kur uz relativitāti paskatīsimies matemātiski un gūsim ieskatu dabas grandiozumā.

Ņemiet vērā, ka sezonas pēdējā nodarbībā notiks arī Skolu kausa komandu un individuāli labāko skolēnu apbalvošana – tam tiks atvēlēts laiks starp praktisko darbu un padziļināto lekciju. Runā, ka semestra gaitā ir bijis vērts censties. :)

Tiekamies, vēl vienu reizi! Noteikti neaizmirsti aizpildīt pieteikuma anketu, lai varam pienācīgi sagatavot sezonas finālu tieši Tev!