Nākamā nodarbība

JFS 8-9 par haosu

Nu ko – gandrīz jau klāt lielā fināla nodarbība! Tāpēc ar vislielāko prieku izsludinām: 13. maijā tiksimies uz 8. sezonas noslēdzošo nodarbību “Haotisks noslēgums” – kā var noprast, tēma ir haoss. :) Neaizmirsti pieteikties!

Populārzinātniskajās lekcijās iegrābsimies ar abām rokām fizikas augstajos plauktiņos, lai saprastu, kā no šķietamas nekārtības mēdz veidoties kārtība un regularitātes. Tāpat sapratīsim, ka ir procesi, kas dabā ir pilnīgi precīzi noteikti, bet principiāli pilnīgi precīzi nav paredzami – un ko ar tiem darīt!

Praktiskajā darbā iemēģināsim roku dažādās lietās – haotiskos algoritmos un spontānās sinhronizācijas izpausmēs, lai redzētu, ka gana vienkāršas sistēmas mēdz būt haotiskas.

Sezonu noslēgsim ar padziļināto lekciju, kurā iepazīsimies ar visai smalku haosa aprakstu un nokļūsim līdz pat slavenam objektam haosa teorijas kontekstā – Lorenca atraktoram.

Tāpat nodarbības gaitā notiks arī lielā apbalvošana, kur visi cītīgie JFS apmeklētāji – gan tie, kam padevušies testi, gan tie, kam pienākas sertifikāti, gan, protams, Skolu kausa censoņi – tiks pie foršām balviņām :)

Vārdsakot – pasaki maija sagurumam nē, aizbloķē prātā eksāmenu un kontroldarbu laiku, jo šī nodarbība būs BOMBA! Piesakies, atbrīvo savu svētdienu – un tiekamies! :)