JFS14-7 “Karjeras forums” Nāc un satiec gan fiziķus, gan uzņēmējus, kas grib savā komandā labus speciālistus! Uzzini, kāpēc studēt STEM un ko var darīt pēc studijām.

Nodarbības plakāts

Pasākuma pirmajā daļā dzirdējām pieredzes stāstus no STEM absolventiem. Aigars Langins pastāstīja par to, kā iegūtais studijās noderējis, lai spētu joprojām efektīvi iegūt jaunas zināšanas un risināt problēmas. Karlis Berzins izstāstīja, kā viņš studijās nokļuva līdz jaunuzņēmuma un ko tas devis. Taču Lāsma Puķina-Slava mums pierādīja, ka iegūtās fizikas zināšanas noder arī mākslā un apģērba modelēšana. Taču Normunds Bergs stāstītais lika apdomāt, kā izdarīt labākās izvēles un kas to var ietekmēt. Tāpat atzīmējot, ka bieži vien nezinām par eksakto zinātņu entuziastu iesāktiem uzņēmumiem, kas dara labu darbiņu tikai par to daudz nerunā.

Pēc tam iztaujājām uzņēmumu pārstāvjus “Inversajā intervijā”, kur šoreiz galvenie jautājuma uzdevēji bija skolēni un studenti. Pārbaudījām zināšanas āķīgos fizikas jautājumos un apsriedām karjeras izvēlei svarīgus jautājumus viktorīnā “Kontakts!”, lai saprastu, vai skolēni ar industrijas pārstāvjiem spēj atrast kontaktu.

Visbeidzot forumi noslēdzam ar mūsu ilgadēja vadītāja Ģirts Zāģeris virzītu sarunu, kurā piedalījās LU fizikas nodaļas vadītājs Guntars Kitenbergs, LMT inovāciju ekosistēmu nodaļas vadītāja Elina Lidere . Ar savu viedokli dalījās arī Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts vadošais pētnieks un jaunuzņēmuma Cellbox Lab līdzdibinātājs Roberts Rimša, kā arī Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija LETERA prezidents Normunds Bergs. Diskusijas noslēguma nonācām pie kopsaucēja, ka STEM izglītība sniedz daudz iespēju un šādu speciālistu mums Latvijā trūkst, jo pieprasījums pēc tiem ir gan pētniecībā, uzņēmējdarbībā, nozarē un ārpus tās.

Vairāk kā 70% dalībnieku atzina, ka pasākums palīdzēja un nostiprināja pārliecību par studiju izvēli. Atzīstot, ka iespēja dzirdēt pieredzes stāstus un satikt uzņēmējus neformāla gaisotnē bijis aizraujoši.

Paldies par atbalstu un dalību: Latvijas Universitāte, Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija LETERA, Company NA, Aerones, SAF Tehnika, Erica Synths, SUBmerge Baltic, Latvijas Mobilais Telefons.

Jauno Fiziķu skolas Karjeras foruma pieredzes stāstu un diskusijas ierakstu ir iespējams noskatīties šeit!

Uzņemtās bildes no Karjeras foruma sekos drīzumā!