08.09.2021.

Piesakies nodarbībai par zinātnisko metodi!

Piesakies nodarbībai par zinātnisko metodi!

JFS 12-1 “Faktiska nodarbība” par zinātnisko metodi!

Par norisi (izlasīt rū-pī-gi!)

🔴 Piedalīties nodarbībās klātienē var TIKAI ar derīgu vakcinācijas vai Covid-19 izslimošanas sertifikātu! Nesen veikts Covid tests NETIEK uzskatīts par derīgu, lai piedalītos nodarbībā. 🔴

Tie, kam ir derīgs zaļais sertifikāts - ar prieku varam paziņot, ka atklāsim JFS 12. sezonu klātienē! Tas notiks 18. septembrī plkst. 10:00 LU Zinātņu mājā, Jelgavas ielā 3, kad satiksimies uz “Faktisku nodarbību” par zinātnisko metodi. Ņemiet vērā, ka jūsu sertifikāti pie ierašanās tiks pārbaudīti, tāpēc atvēliet papildus laiku, ierodoties kādu pusstundu ātrāk, lai to var visiem pagūt izdarīt! Lai arī nodarbība būs klātienē, mēs turpināsim lekcijas un Q&A sesiju pārraidīt arī tiešraidē (un pēc tam saglabāt savā YouTube kontā).

🚩 Pirmajā nodarbībā būs 100 dalībnieku ierobežojums, tāpēc pasteidzies un piesakies, lai garantētu sev vietu! Brīdī, kad sasniegsim maksimāli pieļaujamo skolēnu skaitu, reģistrācija tiks aizvērta. Ļoti lūdzam pieteikties tikai tos, kas zina, ka noteikti varēs ierasties, kā arī lūdzam skolotājus nepieteikties šai nodarbībai un palaist skolēnus, kas vēlas piedalīties. Ja dažas dienas pirms nodarbības būs atlikušas brīvas vietas, tās varēs aizņemt arī skolotāji. Par to ziņosim savā Facebook kontā.

❗ Svarīga izmaiņa no līdzšinējās darbības - lai pieteiktos nodarbībai, nepieciešams izveidot savu lietotāja kontu! Kad tas izdarīts, tad profila panelī parādīsies iespēja pieteikties nodarbībai. Viss, kas jādara, lai pieteiktos - jānospiež poga “PIETEIKTIES” pretī attiecīgajai nodarbībai. Pēc tam parādīsies iespēja arī aizpildīt anketu, kur var nosūtīt savu jautājumu Q&A viesim vai arī uzdot mums kādu jautājumu.

Uuuuun runājot par Q&A viesi - pastāstīsim vairāk par pašu nodarbību. :)

Par nodarbību

Septembri atklāsim ar sarunu par to, kā vispār fizikā (un zinātnē vispār) varam zināt, ka kaut kas ir patiess - proti, paķidāsim zinātnisko metodi jeb cilvēces pašlaik labāko mēģinājumu domāt objektīvi. Mums liels prieks, ka sezonu varēsim atklāt sadarbībā ar SkeptiCafe! SkeptiCafe jau 10 gadus organizē tikšanās un diskusijas neformālā gaisotnē skeptiski, zinātniski un racionāli domājošiem cilvēkiem. Tāpat viņi organizē arī interaktīvas apmācības par kritisko domāšanu, medijpratību, domāšanas kļūdām un līdzīgām tēmām. Mums būs tā iespēja viņu pieredzi likt lietā savas nodarbības kontekstā.

Vispirms divās populārzinātniskajās lekcijās ielūkosimies tajā, ko vispār saprot ar zinātnisko metodi un kādi ir labi un slikti tās izpildījumi, kā arī parunāsim par to, kā atšķirt pamatotus apgalvojumus no nepamatotiem un zinātni no pseidozinātnes. Praktiskajā darbā pildīsim uzdevumus par dažādām domāšanas lietām, kurus mums sarūpēs draugi no SkeptiCafe. Savukārt noslēgumā būs jautājumu un atbilžu sesija ar SkeptiCafe dibinātāju Mārtiņu Hiršu. Mārtiņš ir politikas zinātnes doktors, Ņujorkas Universitātes absolvents, TEDx spīkeris. Darbā viņš pēta, kā izplatās dezinformācija, un brīvajā māca, kā domāt labāk un kritiskāk.

Atgādinām, ka pieteikšanās nodarbībai notiek, izmantojot savu lietotāju mājaslapā.

Nodarbības plāns:

  • no 9:00 Sertifikātu pārbaude
  • 10:00 Ievads
  • 10:10 Pirmā populārzinātniskā lekcija
  • 10:55 Otrā populārzinātniskā lekcija
  • 11:40 Ēdampauze (sarūpēsim kaut ko mazliet uzkost)
  • 12:10 Praktiskais darbs
  • 13:30 Pauze
  • 13:40 Q&A sesija ar Dr. Mārtiņu Hiršu
  • 14:15 Nobeigums

Plakāts Faktiska nodarbība