09.03.2018.

JFS 8-7: Solīdi par fiziku

Hei – skolā sācies brīvlaiks, un pirms pilnībā mesties nedēļā bez skolas, atskatīsimies uz aizgājušo nedēļu, kurā notika JFS nodarbību “Solīda fizika” par cietvielu fiziku!

Tātad – divās lekcijās iepazināmies ar tēmu: viena vairāk apskatīja cietvielu īpašības no mikropasaules aspektiem, bet otrā uzzinājām par īpašu cietvielu klasi – par pusvadītājiem. Praktiskajā darbā zināšanas likām pie lietas, mēģinot izrēķināt aizliegtās zonas platumu parastām ikdienas diodēm, uzņemot to strāvas sakarību ar temperatūru. Bet teorētiskajā lekcijām klausījāmies stāstu no Jāņa Spergas, kurš bakalaura grādu ieguvis Fizmatos, bet tālāk studēt devies Vācijā cietvielu fizikas specialitātē. Šajā stāstā dabūjām sen nebijušu īstas teorijas bliezienu, un arī vienu spārnotu citātu par to, ka elektroni “parādās un pazūd, parādās un pazūd”.

Hei, un vēl viena lieta – vēl tikai divas nodarbības šajā mācību gadā :) Un vēl – Skolu kausa ranga updeitu gaidiet ļoti drīzumā!

Tiekās aprīlī!