19.05.2018.

JFS 8-9: Beigu haoss

Pirms apaļas nedēļas noslēdzām savu sezonu ar jaudīgu tematiku – haosa teoriju!

Tāpat nodarbība bija īpaša ar to, ka suminājām labākos skolēnus un Skolu kausa komandas – sveiciens Relatīvajām Nullēm un Doplera Defektiem, kuri spraigi cīnījās līdz pat pašām beigām, un komandas savā starpā beigās šķīra tikai viens vienīgs punkts. :)

Nodarbībā Andris un Andris mums pastāstīja par haosu – ka tas nav gluži patvaļīgs process un nav arī nenoteikts, un ka tas ļoti reāli parādās dabā. Tāpat atklājām, ka no haosa noteiktos gadījumos var realizēties skaista sinhronizācija – kā tas ir daudzu jāņtārpiņu gadījumā. Praktiskajā daļā uz šo spontāno sinhronizāciju varējām paskatīties ar savām acīm, liekot atsperei mainīgi svārstīties kā atsperes un kā matemātiskajam svārstam. Galu galā sezonu noslēdza Ģirts ar stāstu par aitām, zaķiem, vilkiem, Romeo un Džuljetu – un galu galā par slaveno Lorenca atraktoru, kas parāda, ka haoss nav patvaļīgs, bet dīvains gan :)

Paldies visiem, kas šajā sezonā bija kopā ar mums – gan skolotājiem, gan skolēniem, gan JFS komandai, gan dāsnajiem sponsoriem, kas dāvināja balviņas centīgākajiem!

Īpašie paldies:

– Ezītim Miglā par gardiem ežburgeriem vienai no uzvarētāju komandām

– minigolfa laukumiem Mežaparkā Play4Score, kas nodrošina jestru paspēlēšanos vienai no komandām

– virtuālās realitātes istabai Gostation, kur var pamēģināt virtuālās realitātes brilles, kā arī iznomāt spēļu iekārtas: PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, HTC VIVE, Oculus Rift un PlayStation VR

– paraplanierisma klubam Adrenalīns, kas nodrošināja aizraujošu lidojumu tandēmā ar instruktoru mūsu labākajam testu risinātājam!

Uz tikšanos septembrī! :)