11.02.2019.

JFS 9-6: Jaunas mājas!

Pagājušajā nedēļā, 9. februārī, satikāmies jaunajā LU Zinātņu mājā, lai aizvadītu nodarbību par matemātisko fiziku “Rēķinu, lūdzu!”.

Pirms pašas nodarbības jau viss bija citādāk – nācās apgūt pavisam jaunu teritoriju un nonākt otrā stāva atvērtajā auditorijā, lai aizvadītu nodarbības ievadu. Tālāk devāmies iekarot divas lielās auditorijas, kur savas lekcijas sniedza gan lietuviešu viesi, aprakstot (un pavisam konkrēti arī parādot) dažādas koordinātu sistēmas un to pielietojumus fizikā, gan arī Ģirts, kurš šoreiz pastāstīja par itin nopietnu un pat principā smagnēju, bet ļoti noderīgu lietu – datu attēlošanu ar logaritmiem.

Praktiskajā darbā izpletāmies pa Zinātņu māju vēl nedaudz vairāk un likām lietā savu jauniegūto prasmi, mēģinot divos dažādos eksperimentos izmantot datu attēlošanu logaritmiskā mērogā. Pēc praktiskā darba pulcējāmies Zinātņu mājas kroņa dārgakmenī – konferenču zālē “Alfa”, kur padziļināto lekciju šoreiz sniedza doktorants Aigars Langins. Vīņa pavadībā skolēnu prātus nodarbināja vektori, kas izrādās krietni vairāk kā tikai bultiņas, un arī liels daudzums labu (sliktu) joku.

Nodarbības beigās gan organizatorus, gan skolēnus pārsteidza drošības trauksme (kas vēlāk izrādījās viltus trauksme), kas lika veikt evakuāciju. Taču doktorants Langins parādīja savu nopietno pusi, ārā uzkāpjot uz elektrības sadales skapja un sasaucot ap sevi skolēnus, lai varētu izstāstīt atlikušās dažas minūtes no savas lekcijas, ko viņam atņēma trauksmes signāli. :)

Tā aizvadījām pirmo no daudzām, daudzām reizēm jaunās fizmatu mājās. Pamats nu ir ielikts – tagad atliek gaidīt līdz martam, kad jaunajos apartamentos tiksimies nākamreiz!