17.02.2024.

KARJERAS FORUMS!

KARJERAS FORUMS!

JFS14-7 Pirmo reizi - KARJERAS FORUMS!

šŸ”“ Pasākums notiks klātienē ā€“ LU Zinātņu mājā, Jelgavas ielā 3!šŸ”“

SabiedrÄ«bā diemžēl bieži valda uzskats, ka fiziÄ·is ā€“ tas ir zinātnieks vai skolotājs. Jau sestdien, 24. februārÄ«, mēs centÄ«simies Å”o maldÄ«go priekÅ”statu gāzt pirmajā Jauno FiziÄ·u skolas Karjeras forumā!

Redzot Ŕīs JFS sezonas rekordlielo dalÄ«bnieku skaitu, kļūst skaidrs, ka tuvāko gadu laikā augstākās izglÄ«tÄ«bas iestādes un arÄ« industrija var rēķināties ar lielu jauno profesionāļu pieplÅ«dumu. LÄ«dz ar to ir pienācis laiks savest kopā eksaktajās zinātnēs ieinteresētu skolēnu ar eksakto zinātņu absolventiem, kas jau sākuÅ”i (ļoti dažādās profesionālajās stadijās) savu karjeras ceļu. Pirmkārt, vēlamies parādÄ«t skolēnam, cik plaÅ”as un bieži nepieminētas iespējas paver eksaktās studijas. Un otrkārt, vēlamies industriju pārstāvjiem sniegt iespēju ieraudzÄ«t un ievirzÄ«t pareizajā gultnē nākoÅ”os profesionāļus, zinātniekus, ekspertus un uzņēmējus. LÄ«dz ar to dzirdēsim gan pieredzes stāstos no salÄ«dzinoÅ”i ā€œsvaigiemā€ absolventiem, gan piedalÄ«simies interaktÄ«vās spēlēs ar uzņēmumiem, gan gala noslēdzoÅ”ajā diskusijā ar dažādas jomas pārstāvoÅ”iem profesionāļiem kopÄ«gi meklēsim atbildi uz jautājumu: ā€œKo darÄ«t ar augstāko izglÄ«tÄ«bu STEM jomā?ā€

Plāns:

 1. Daļa - Pieredzes stāsti auditorijā Alfa

Nesen studijas beiguÅ”i jaunieÅ”i un jau pieredzējuÅ”i uzņēmēji dalÄ«sies pieredzes stāstos par izglÄ«tÄ«bu STEM zinātnēs un karjeras iespējām pēc absolvÄ“Å”anas. Viņu stāstos meklēsim atbildi uz jautājumu: ā€œKo darÄ«t pēc STEM izglÄ«tÄ«bas iegÅ«Å”anas?ā€

 • 10:00-10:10 Ievads
 • 10:10-10:30 Caur fiziku uz mākslÄ«go intelektu (Aigars Langins)
 • 10:30-11:10 Pieredzes stāsts no uzņēmuma vadÄ«tāja (Normunds Bergs)
 • 11:10-11:30 TehnoloÄ£iju Start-up jau studiju gados (Kārlis BērziņŔ)
 • 11:30-11:50 Absolventa soļi industrijā (Lāsma PuÄ·ina-Slava)
 1. Daļa - Aktivitātes otrā stāva telpās

Iespēja kopÄ«gi ar dažādu STEM jomas uzņēmumu pārstāvjiem piedalÄ«ties interaktÄ«vās un sarunu rosinoŔās aktivitātēs: ā€œInversajā intervijāā€ simulēsim darba interviju starp uzņēmumiem un tikko studijas beiguÅ”u absolventu, bet ar bÅ«tisku izmaiņu ā€“ Å”oreiz uz jautājumiem bÅ«s spiesti atbildēt tieÅ”i potenciālie darba devēji. Å Ä« bÅ«s lieliska iespēja skolēniem iegÅ«t informāciju par STEM profesionāļu nepiecieÅ”amÄ«bu industrijā tieÅ”i no industrijas pārstāvjiem, lai izdarÄ«tu pareizo izvēli par izglÄ«tÄ«bas un karjeras jomu. Spēlē ā€œKontakts!ā€ gan industrijas pārstāvji, gan skolēni piedalÄ«sies viktorÄ«nā, atbildot uz jautājumiem par zinātni, studijām un karjeras iespējām. Iespēja pārbaudÄ«t savas zināŔanas, paralēli noskaidrojot atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem par karjeras izvēli.

Abas aktivitātes notiks 2 reizes, mainoties gan viesiem, gan apmeklētājiem:

 • 12:00-12:25 203.telpā ā€œInversā intervijaā€ (ā€œKompānija NAā€ & ā€œSUBmerge Balticā€)

 • 12:00-12:25 204.telpā viktorÄ«na ā€œKontakts!ā€ (ā€œSAF Tehnikaā€ & ā€Aeronesā€)

 • 12:30-12:55 203.telpā ā€œInversā intervijaā€ (ā€œSAF Tehnikaā€ & ā€Aeronesā€)

 • 12:30-12:55 204.telpā viktorÄ«na ā€œKontakts!ā€ (ā€œKompānija NAā€ & ā€œSUBmerge Balticā€))

Kamēr norisināsies ā€œInversā intervijaā€ un ā€œKontaktsā€, var doties arÄ« uz 205. telpu, lai mierÄ«gā atmosfērā varētu satikt studentus, uzspēlēt galda spēles un aprunāties par studijām.

 1. Daļa - Diskusija auditorijā Alfa

Ko es darīŔu ar STEM izglītību?

Diskusija par iespējām darba tirgÅ«, kur viedokļus paudÄ«s dažādu industriju un karjeras virzienu pārstāvji (Piedalās ElÄ«na Lidere, Normunds Bergs, Guntars Kitenbergs, Roberts RimÅ”a)

 • 13:10-14:00 auditorija Alfa

Pasākums notiks Lā€™Universs ietvaros pirms un pēc Karjeras foruma bÅ«s iespēja LU zinātņu mājā satikt un apciemot visas LU fakultātes vienuviet :)

Te programma

Nodarbības plakāts