09.09.2023.

Sezonas sākums ar kodolīgu nodarbību par kodolfiziku

Sezonas sākums ar kodolīgu nodarbību par kodolfiziku

JFS14-1 “Kodolīga nodarbība” kodolfiziku!

🔴 Nodarbība notiks klātienē – LU Zinātņu mājā, Jelgavas ielā 3!🔴

🚩Dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc piesakies laicīgi, jo reģistrācija tiks slēgta pie maksimālā dalībnieku skaita!

Par nodarbību:

Mums ir liels prieks izsludināt 14. JFS sezonas pirmo nodarbību “Kodolīga nodarbība” par kodolfiziku, kas notiks LU Zinātņu mājā 16. septembrī, 10:00! Bijām ievērojuši, ka šajā vasarā zināmu populāritāti līdztekus Bārbijai bija iemantojusi filma “Openheimers”, kas mums uzlika par pienākumu tūdaļ steigt septembrī pārrunāt visu, kas saistās ar kodolfiziku.

Nodarbībā aplūkosim to, kā tieši cilvēki iemācījušies izmantot kodolfizikas fenomenus vai nu, lai radītu bumbas, vai tieši iegrožotu sprādzienu un kontrolēti ražotu enerģiju atomelektrostacijās. Tāpat paskatīsimies uz to, kā no videofragmenta ar sprādzienu iespējams noteikt tā enerģiju, sekojot pa pēdām zinātnieku izmeklējumiem pagājušajā gadsimtā. Praktiskajā daļā grupās turpināsim izpētīt kodolfizikas praktisko pusi, prātojot par tās pielietojamību mūsdienās. Savukārt padziļinātajā lekcijā varēsim klausīties uzrunu no Klimata un enerģētikas ministrijas valsts sekretāres Līgas Kurevskas, kas mums pastāstīs par kodolenerģētikas jautājumiem Latvijā (jā, pie mums arī par to domā!).

Nodarbības plāns:

no 9:30 ierašanās
10:00 Ievads
10:20 Pirmā populārzinātniskā lekcija
11:00 Otrā populārzinātniskā lekcija
11:50 Ēdampauze
12:10 Praktiskais darbs
13:30 Pauze
13:45 Padziļinātā lekcija
15:00 Nobeigums

Lai pieteiktos nodarbībai, nepieciešams izveidot savu lietotāja kontu! Kad tas izdarīts, tad profila panelī parādīsies iespēja pieteikties nodarbībai. Viss, kas jādara, lai pieteiktos - jānospiež poga “PIETEIKTIES” pretī attiecīgajai nodarbībai. Pieteikties varēs līdz ceturtdienas 23:59.

Nodarbības plakāts