27.10.2021.

Kā strādāsim ārkārtas situācijas laikā?

Kā strādāsim ārkārtas situācijas laikā?

Ārkartas situācijas laikā klātiene - atcelta

Ņemot vērā epidemioloģiskās situācijas nopietnību Latvijā, Jauno Fiziķu skola klātienes nodarbības līdz ārkārtas situācijas beigām noturēt nevarēs. Tas nozīmē, ka vismaz novembrī un decembrī JFS klātienē nenotiks. Izvērtējot to, kā mums gāja pagājušajā sezonā, mēs šosezon netaisīsim arī nodarbības attālinātā režīmā - vismaz ne tādā pašā formātā. Uzskatām, ka mūsu auditorija negrib vēl brīvdienās vairākas stundas sēdēt pie datora, kad tas jau līdz šim tāpat ir darīts tik daudz skolas vajadzībām.

Tāpat uz nenoteiktu laiku atceļam Skolu kausa sākumu - ja sezonas beigās paliks pietiekami daudz nodarbības, ko varēs aizvadīt klātienē, tad pie šī jautājuma atgriezīsimies.

Kā strādāsim ārkārtas situācijas laikā?

Kamēr nevarēsim satikties atkal klātienē, tikmēr attālinātu, sinhronu nodarbību vietā Jauno Fiziķu skolas komanda katru mēnesi publicēs:

  • Vienu interesantu, āķīgu fizikas uzdevumu, kura risinājumu skolēni varēs brīvprātīgi iesniegt, lai cīnītos par balviņu.
  • Vienu īsu video rullīti ar pieredzes un veiksmes stāstiem no cilvēkiem, kas kādreiz studējuši fiziku un tagad ar panākumiem darbojas profesionālajā pasaulē.
  • Vienu praktisko darbu, kuru skolotāji varēs brīvi izmantot skolā (mēģināsim piedāvāt darbus, ko var veikt gan klātienē, gan attālināti).

Ar cietā rieksta uzdevumu vēlamies dot iespēju darboties tiem skolēniem, kuri vēlas sev kaut ko izaicinošu fizikas izglītības lauciņā. Ar video rullīšiem vēlamies informēt tos, kuri apsver studēt fiziku, par to, kādas ir tālākās karjeras iespējas. Ar praktiskajiem darbiem vēlamies palīdzēt skolotājiem tikt galā ar attālināto mācību organizēšanu, piedāvājot materiālus, kas pielāgoti attālinātam režīmam.

Šie materiāli iznāks regulāri katra mēneša gaitā viens pēc otra ar aptuveni nedēļas nobīdi.

Ceram, ka šādā režīmā varam sniegt ko interesantu skolēniem, kas turpina pastiprināti interesēties par fiziku, nenoslogojot ar papildus sēdēšanu pie datora.

Protams, tiklīdz epidemioloģiskā situācija valstī uzlabosies un kļūs droši atkal satikties zaļajā režīmā, tā atgriezīsimies pie klasiskā JFS formāta.