01.02.2024.

Nākamā nodarbība par relativitāti!

Nākamā nodarbība par relativitāti!

JFS14-6 “Relatīvi laba nodarbība” par relativitāti!

🔴 Nodarbība notiks klātienē – LU Zinātņu mājā, Jelgavas ielā 3!🔴

🚩Dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc piesakies laicīgi, jo reģistrācija tiks slēgta pie maksimālā dalībnieku skaita!

Par nodarbību:

Vai laiks skrien vēja spārniem? Varbūt tas tomēr esi Tu! Ir pienācis laiks apskatīt, kāpēc sportisti ne tikai izskatās jaunāki, bet varbūt patiešām noveco lēnāk! Par ātruma radītajiem efektiem un vēl daudz ko citu uzzināt aicinām uz Jauno Fiziķu Skolas “Relatīvi labo nodarbību” LU Zinātņu mājā, 10. februārī 10.00!

Nodarbībā izrunāsim, kas tad reāli slēpjas aiz tādiem lieliem vārdiem kā “speciālā” un “vispārīgā” relativitāte, un ko katra no tām spēj aprakstīt. Pie reizes aplūkosim tādas parādības kā Doplera efektu un sarkano nobīdi, kas ļauj precīzi noteikt automobiļa vai tikpat labi galaktikas ātrumu visumā, attiecībā pret mums. Praktiskajā darbā izveidosim paši savu izliekto laiktelpu un izpētīsim, kā mijiedarbojas dažādi objekti savstarpējā gravitācijas laukā, un kā šī gravitācija mijiedarbojas ar pašu visuma telpu.

Visbeidzot, padziļinātajā lekcijā kopā ar Latvijas zinātnieku, kas darbojas CERN un pēta ļoti ātras daļiņas, Dr. phys. Kārli Dreimani uzzināsim ko vairāk par daļiņu fiziku, un kā pareizi ņemt vērā relativitātes efektus eksperimentos!

Nodarbības plāns:

no 9:30 ierašanās
10:00 Ievads (auditorija Alfa)
10:05 Pirmā populārzinātniskā lekcija (auditorija Alfa)
10:50 Otrā populārzinātniskā lekcija (auditorija Alfa)
11:40 Ēdampauze
12:10 Praktiskais darbs

    1. un 9. klase (201. auditorija)
    1. klase (105. vai 106. auditorija)
    1. klase (103./104. auditorija)
    1. klase (203. auditorija)

13:30 Pauze
13:45 Padziļinātā lekcija (auditorija Alfa)
15:00 Nobeigums

Lai pieteiktos nodarbībai, nepieciešams izveidot savu lietotāja kontu! Kad tas izdarīts, tad profila panelī parādīsies iespēja pieteikties nodarbībai. Viss, kas jādara, lai pieteiktos - jānospiež poga “PIETEIKTIES” pretī attiecīgajai nodarbībai.

Nodarbības plakāts