Ar nodarbību “Sakarīga nodarbība” par sakaru fiziku esam iesākuši savu desmito sezonu! Var just, ka bijāt noilgojušies pēc fizikas, jo šī nodarbība pulcināja rekordlielu cilvēku skaitu – 340 cilvēkus! 


Jubilejas sezonas pirmo nodarbību iesākām ar Agneses stāstu par to, kā vispār notiek telekomunikācija un kas tie par viļņiem, kas informāciju pārnes, kāpēc tieši tādi tiek lietoti un kā tos pakļaut, savukārt turpinājumā Ģirts izstāstīja visu par un ap mītisko 5G tīklu, padarot to krietni saprotamāku, kā arī padiskutējot par tipiskākajiem mītiem publiskajā telpā saistībā ar 5G. Praktiskajā darbā noskaidrojām, kā darbojas Faradeja būris, un ar tā palīdzību nomērījām elektromagnētiskā viļņa garumu, kādu izmanto mobilajos sakaros. Kā padziļinātās daļas lektors pie mums ciemojās SAF tehnikas priekšnieks Normunds Bergs, kura stāstu par pieredzi inženierzinātņu biznesā kāri tvēra ikviens. 


Bildes no nodarbības vari sameklēt mūsu Facebook kontā, bet nodarbības testu kopā ar pareizajām atbildēm meklē mūsu lapā šeit.


Neaizmirsti arī, ka jādomā par komandu Skolu kausam 2019 – par to drīz gaidāmas ziņas.

Tiekamies nākamajā nodarbībā, kas gaidāma 5. oktobrī par klimata fiziku! :)