28.08.2020.

JFS 11. sezona - jau drīz!

JFS 11. sezona - jau drīz!

Ļoti tuvu ir jaunais mācību gads, kas ar sevi līdzi nes visādus izaicinājumus – un izaicinājumi ir arī JFS komandai, lai izveidotu nodarbības, kas ir maksimāli kvalitatīvas un arī pasargā dalībnieku veselību.

Šeit – īsumā par jaunumiem 11. sezonas norisē, lai ievērotu epidēmijas laikā tik svarīgo drošību:

– Sezonu iesākot, būsim piesardzīgi, tāpēc JFS sākotnēji klātienē uzņems ne vairāk kā 50 skolēnus. Pārējie varēs piedalīties nodarbībās attālināti – būs piedomāts, lai attālināta pieredze ir maksimāli kvalitatīva un tuva tam, ko saņems klātienē esošie.

Ierasto 2×40 minūšu populārzinātnisko lekciju vietā būs 3×20 minūšu lekcijas, turklāt šīs lekcijas tiks taisītas pēc iespējas interaktīvas (lai iesaistīties var arī attālinātie skatītāji gan ar jautājumiem, gan ar aktīvu dalību pašā lekcijā). Lekcijas tiek taisītas īsākas, jo apzināmies, ka attālinātā režīmā garas lekcijas pie datora ir grūti ilgstoši skatīties.

– Praktiskā darba/eksperimenta vietā pašlaik ir praktiskais uzdevums, kuru klātienes dalībnieki darīs aptuveni kā ierasts (t.i. atsevišķās telpās kopā ar mūsu komandas vadītājiem), bet attālinātajā režīmā piedāvāsim iespēju pievienoties telekonferencei ar vēl citiem JFS dalībniekiem un vienu cilvēku no mūsu komandas. Mazās online grupiņās kopā ar JFS mentoru tiks izdarīts kāds uzdevums par katras nodarbības tēmu.

– 60 minūšu padziļinātās lekcijas vietā mums būs 20 minūšu Q&A (jautājumu un atbilžu) sesija ar kādu Latvijas zinātnieku vai uzņēmēju – šoreiz esam uzaicinājuši Dr. phys. Vjačeslavu Kaščejevu. Tev būs iespēja iesūtīt jautājumus pirms tam, kā arī uzdot jautājumus reālā laikā.

– Precīzākas detaļas lasi šeit, bet jaunākajām ziņām regulāri aplūko mūsu mājaslapu un seko mūsu Facebook kontam.