JFS 11-2 par magnetohidrodinamiku – 10. oktobrī!

Sveiciens visiem eksakto lietu entuziastiem!

 Tieši tāpēc, ka šogad nodarbības norit citādi, viss plūst un mainās no nodarbības uz nodarbību – obligāti izlasi visu šo tekstu! Tāpat, lai sekotu visiem jaunumiem – piemēram, pieteikšanās anketas publicēšanai un ziņām par precīzāku nodarbības norisi – regulāri apskaties šo mājaslapu vai vislabāk seko mūsu Facebook kontam.

Pašlaik JFS, rūpējoties par mūsu un jūsu drošību, norit 100% attālinātā režīmā – tas nozīmē, nodarbības norit Zoom un YouTube vidēs. Zoom paredzēts interaktīvai dalībai kā lekcijās, tā praktiskajā darbā, tā arī Q&A sesijā, bet YouTube paredzēts lekciju pārraidīšanai un pasīvai apskatīšanai. Nodarbības plāns ir šāds:

10:00 – 10:10 Ievads, atklāšanas uzruna
10:10 – 10:40 Pirmā populārzinātniskā lekcija
10:45 – 11:15 Otrā populārzinātniskā lekcija
11:20 – 11:50 Trešā populārzinātniskā lekcija
12:10 – 13:10 Praktiskais uzdevums
13:30 – 13:45 Viktorīna (ar balvām!)
13:45 – 14:15 Q&A sesija
14:20 – 14:30 Nodarbības noslēgums

Nedaudz izvērstāk par jaunajām lietām šī gada pagaidu modelī:
 
1) Ierasto 2×40 minūšu populārzinātnisko lekciju vietā būs 3×30 minūšu lekcijas, turklāt šīs lekcijas tiks taisītas pēc iespējas interaktīvas (lai iesaistīties var arī attālinātie skatītāji gan ar jautājumiem, gan ar aktīvu dalību pašā lekcijā). Lekcijas tiek taisītas īsākas, jo apzināmies, ka attālinātā režīmā garas lekcijas pie datora ir grūti ilgstoši skatīties.

 

2) Praktiskā darba/eksperimenta vietā pašlaik ir praktiskais uzdevums, kuram attālinātajā režīmā piedāvāsim iespēju pievienoties telekonferencei ar vēl citiem JFS dalībniekiem un vienu cilvēku no mūsu komandas. Mazās online grupiņās kopā ar JFS mentoru tiks izdarīts kāds uzdevums par katras nodarbības tēmu.

3) Pēc praktiskā darba seko īsa viktorīna, kurā var interaktīvi piedalīties — un labākie vinnēt arī balvas :)

4) 60 minūšu padziļinātās lekcijas vietā mums būs 30 minūšu Q&A (jautājumu un atbilžu) sesija ar kādu Latvijas zinātnieku vai uzņēmēju. Tev būs iespēja iesūtīt jautājumus pirms tam, kā arī uzdot jautājumus reālā laikā (un cerēt, ka sarunas moderatoram patiks Tavs jautājums :) ).

 

Tehniskā platforma, kurā notiek attālinātās nodarbības, ir Zoom, uz kuru ielūgums atnāk tikai tiem, kas aizpildījuši aptaujas anketu. Taču, ja neesi pieteicies nodarbībai, tai varēs sekot arī YouTube Live mūsu kontā, kur nodarbību ieraksti paliek arī apskatei pēc tam.