Nodarbības

Jauno Fiziķu skola ir bezmaksas nodarbības vidusskolēniem, kas norisinās reizi mēnesī Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātē.

Nodarbības tipiski sastāv no četrām daļām:

  • divām populārzinātniskām lekcijām 40 minūšu garumā, ko vada fizikas studenti;
  • testa, kurā ir desmit jautājumi par lekcijās aplūkoto. Testu atzīmes iespaido punktus Skolu kausā, ja skolēns tajā piedalās, un ļauj skolēnam cīnīties arī par individuālām balvām - labāko testu izpildītāji katrā klašu grupā tradicionāli tiek simboliski apbalvoti;
  • praktiskās daļas, kurā skolēni paši savām rokām izpēta kādu fizikas likumu, veicot eksperimentu;
  • teorētiskās daļas vai jautājumu un atbilžu (Q&A) sesijas - ja ir teorētiskā lekcija, tad tiek aicināts kāds augstskolas mācībspēks vai jomas profesionālis, lai sniegtu lekciju par savu specialitāti. Savukārt, ja pieaicinātais viesis piedalās Q&A sesijā, tad ir iespēja uzdot šim cilvēkam dažādus jautājumus gan tad, kad aizpilda reģistrācijas anketu nodarbībai, gan arī klātienē, kad Q&A notiek.

Mūsu galvenais mērķis ir mācīt fiziku interesanti - JFS komanda sastāv no fizikas studentiem, kas visi ir dabaszinātņu entuziasti. Gribam, lai skolēni, kas ierodas nodarbībās, iemācās ko jaunu, bet arī labi pavada laiku ar saviem vienaudžiem. No sirds rūpējamies, lai mācību atmosfēra ir pēc iespējas nepiespiesta.

Nodarbības tiek veidotas vidusskolas līmeņa skolēniem, bet tās var apmeklēt jebkurš, neskatoties uz fizikas atzīmēm skolā vai iepriekš apgūtā, ir tikai pirms tam jāpiesakās, elektroniski aizpildot pieteikuma anketu. To var meklēt mājaslapas sadaļā “Nākamā nodarbība”, kad informācija par to tiek publicēta. Vieglākais veids, kā sekot līdzi tam, ka nodarbība ir izsludināta, ir sekot mūsu Facebook kontam.

Izbraukumi

Jauno Fiziķu skola piedāvā arī iespēju doties ciemos uz Tavu skolu un vadīt nodarbības izbraukumā. Esam regulāri ciemojušies Valmierā, Kuldīgā, Ventspilī un citur. Tāpat JFS var izveidot eksperimentu darbnīcas, kur var praktiski nākt ar kaut ko interesantu un fizikālu paspēlēties un iemācīties ko jaunu! Šāda pieredze mums ir vairākos pilsētu svētkos un festivālos.

Ja Tev šis piedāvājums ir interesants (varbūt kā skolotājam, kas vēlas, lai JFS notiek skolā uz vietas, bet varbūt kā skolēnam, kas grib, lai novadām konkrētu nodarbību Tavā skolā), tad sazinies ar mums! Sadarbības iespējas izskatām katrā gadījumā individuāli. Jāpiezīmē, ka izbraukuma nodarbības ir maksas pakalpojums, bet par izmaksām vienojamies katrā gadījumā atsevišķi.